Start

Drzwi otwarte Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie PDF Drukuj Email

. Dzień 13. marca 2014 r. był dniem otwartych drzwi w naszym liceum. Szkołę odwiedzili gimnazjaliści sulechowscy oraz z ościennych gmin ze swoimi opiekunami.

 

. Zawitali do nas przedstawiciele Powiatu Zielonogórskiego, Gminy Sulechów, dyrektorzy szkół oraz wojskowi. Dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji. Młodzież miała okazję nie tylko zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły, ale także z „pozalekcyjnym życiem ucznia naszego liceum”. Z zainteresowaniem gimnazjaliści obejrzeli pokaz musztry przygotowany  przez uczniów klas wojskowych. Do podjęcia nauki w klasie wojskowej zachęcali goszczący u nas żołnierze z patronackiej jednostki. Swoje umiejętności pokazała prężnie działająca Szkolna Drużyna Ratownicza. W sali chemicznej miłośnicy tego przedmiotu przeprowadzali pokazowe doświadczenia. W sali biologicznej można było obejrzeć bogaty zbiór pomocy dydaktycznych. . . . Zwiedzający mieli okazję rozwiązywania zagadek matematycznych i językowych. Za prawidłowe odpowiedzi zostali nagrodzeni. Gościom zaprezentowała się redakcja szkolnej gazetki „Ściema” oraz kółko teatralne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy warsztatów sztuk walki „COMBAT I SYSTEMA”.

 

. Do podjęcia nauki w klasie sportowej zachęcały nasze siatkarki. Uczniowie klasy III H przygotowali dla zwiedzających prezentowaną w szkolnej piwnicy wystawę surrealistyczną W szkolnej auli zorganizowano stoiska, na których pokazano najważniejsze osiągnięcia naukowe i sportowe naszych uczniów, prace plastyczne i fotograficzne oraz wystawę zdjęć  z imprez i wyjazdów szkolnych. Swój zbiór autografów zaprezentował uczeń klasy II B Mateusz Rządkowski. W auli działał punkt informacyjny oraz wyświetlano film promujący szkolę.

. Na zakończenie wizyty w naszej szkole, każdy został pożegnany słodką niespodzianką z wróżbą. Mamy nadzieję, że ten dzień okaże się dla wielu z uczestników przygodą trwającą kolejne lata.

Zespół promocji szkoły